Labirynt zbrodni. Wygraj książkę „Sześć cztery” Hideo Yokoyamy

23 maja 2018

Powieści kryminalne przeżywają ostatnimi czasy apogeum popularności. Jo Nesbø, Stieg Larsson, Camilla Läckberg, czy Karin Fossum – skandynawscy pisarze zdominowali polskie półki księgarniane. Jednak pomiędzy nich nieśmiało zaczynają się wciskać Japończycy – Natsuo Kirino, Tetsuya Honda, a teraz również Hideo Yokoyama.

 

W związku z premierą książki „Sześć cztery” przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest egzemplarz ufundowany przez Wydawnictwo Literackie. Aby zawalczyć o nagrodę należy w maksymalnie pięciu zdaniach odpowiedzieć na pytanie:

Która powieść kryminalna japońskiego autora (nie musi być wydana w Polsce) najbardziej utkwiła Ci w pamięci i dlaczego?

Odpowiedzi należy zamieszczać w formie komentarza pod wpisem konkursowym na stronie lub Facebooku do godz. 23:59 25 maja 2018 r. (piątek).

 

Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Administrator portalu honbon.pl
2. Wysyłając zgłoszenie uczestnik potwierdza, iż zapoznał się z Regulaminem i akceptuje jego warunki.
3. W konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna, z wyłączeniem Organizatora konkursu, członków jego najbliższej rodziny oraz osób bezpośrednio związanych z organizacją i przygotowaniem konkursu.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest udzielenie pisemnej odpowiedzi w wyznaczonym terminie oraz formie wskazanymi w opisie konkursu. Zgłoszenia nie spełniające w/w warunków nie będą brane pod uwagę.
5. Zwycięzca zostanie ogłoszony w dniu 27 maja o godz. 10:00 poprzez wpis na stronie honbon.pl oraz na Facebooku.
6. Warunkiem otrzymania nagrody jest przesłanie organizatorowi danych do przesyłki w ciągu siedmiu dni od momentu ogłoszenia wyników, tj. do godziny 10:00 3 czerwca 2018 r.. Niedotrzymanie terminu jest równoznaczne z rezygnacją z nagrody.
7. W przypadku rezygnacji z nagrody przez pierwotnego zwycięzcę Organizator wskaże innego laureata.
8. Nagroda nie podlega wymianie na inne nagrody rzeczowe ani ich równowartość pieniężną.
9. Nagroda będzie wysyłana wyłącznie na terytorium Polski.
10. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych przez honbon.pl w celach konkursowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dn. 29.08.1997 (Dz. U. 2016 r. poz. 922).

4 komentarze

 • Patrycja 23 maja 2018jako18:19

  „Ostateczne wyjście” Natsuo Kirino! Nie mogę wyrzucić tej książki z pamięci, mimo, że czytałam ją jakiś czas temu. Fabuła całkowicie mnie zaskoczyła, zaczęłam sobie niewinnie czytać o kobietach pracujących w fabryce produkującej zestawy obiadowe i nagle taki szok: nie tego się spodziewałam! (jeśli ktoś nie czytał: nie chcę zdradzać tajemnicy:)To uczucie potęgowało się w miarę czytania (czytam sporo a takiego motywu nie spotkałam chyba nigdy w żadnej powieści). Oprócz wielce oryginalnego pomysłu na fabułę podobały mi się jak autorka zarysowała postać bohaterek, i ukazała tło społeczne (sytuację kobiet w pracy itp.). Książka nie pozwala o sobie zapomnieć (dzięki nietypowemu pomysłowi na fabułę), posiada klimat (brawa dla autorki za warsztat!) i pozwala zagłębić się w opowiadaną historię. Skłania też do przemyśleń nad moralnością, dobrem i złem, ich granicami. Sporo teraz jest książek, które się czyta i nie pamięta, powieść Natsuo Kirino jest jak mocne uderzenie i zdecydowanie zapada w pamięć.

  • Patrycja 24 maja 2018jako16:56

   No tak, przekroczyłam limit 5 zdań…

  • Patrycja 24 maja 2018jako16:58

   Jeśli mogę to skracam: Ostateczne wyjście” Natsuo Kirino! Fabuła całkowicie mnie zaskoczyła, zaczęłam sobie niewinnie czytać o kobietach pracujących w fabryce produkującej zestawy obiadowe i nagle taki szok: nie tego się spodziewałam! (jeśli ktoś nie czytał: nie chcę zdradzać tajemnicy:)To uczucie potęgowało się w miarę czytania (czytam sporo a takiego motywu nie spotkałam chyba nigdy w żadnej powieści). Oprócz wielce oryginalnego pomysłu na fabułę podobały mi się jak autorka zarysowała postać bohaterek, i ukazała tło społeczne (sytuację kobiet w pracy itp.). Książka nie pozwala o sobie zapomnieć (dzięki nietypowemu pomysłowi na fabułę), posiada klimat (brawa dla autorki za warsztat!) i pozwala zagłębić się w opowiadaną historię.

   • Honbon 27 maja 2018jako10:00

    Po uwzględnieniu wszystkich odpowiedzi postanowiliśmy nagrodzić Panią konkursowym egzemplarzem książki. Serdecznie gratulujemy wygranej i prosimy o przesłanie danych do przesyłki na adres: kontakt@honbon.pl 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.