KONKURS – wygraj książkę „Tradycyjne zabawki japońskie”

Czym bawiły się dzieci w dawnej Japonii i czy wszystkie zabawki przeznaczone były dla nich? Które z zabawek chroniły przed ospą, a które przed pasożytami wewnętrznymi? Jak wiele japońskich zabawek stworzyli Koreańczycy?

Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć w swojej nowej książce Adrianna Wosińska. Jest to pierwsze w Polsce kompendium poświęcone japońskim zabawkom, które wykracza poza zwykły zakres rozrywkowy i zahacza o takie dziedziny jak folklor, rzemiosło ludowe i etnografia. Dzięki hojności wydawnictwa Kirin mamy do rozdania aż 4 egzemplarze tej niezwykle ciekawej publikacji.

Zadania konkursowe będą pojawiać się na honbonowym profilu na Facebooku w każdą kolejną niedzielę

(24.11, 01.12, 08.12, 15.12) o godz. 18:00.

Każde zadanie konkursowe będzie miało inną formułę, ale tematycznie będzie związane z japońskimi zabawkami i za każdym razem do wygrania będzie 1 egzemplarz książki. Zwycięzca z danej tury konkursowej automatycznie odpada z dalszej rywalizacji w konkursie, by szansę na nagrodę mieli inni uczestnicy.


[AKTUALIZACJA 24-11-2019]

Pierwsze zadanie konkursowe polegało na jak najszybszym udzieleniu poprawnych odpowiedzi na trzy pytania zamieszczone na honbonowym profilu na Facebooku:

1) Jak nazywa się japońska zabawa z użyciem piłeczki, przypominająca naszą „zośkę”? (Odp. kemari)
2) Co przedstawia i jak nazywa się odmiana latawca wywieszana 5 maja podczas japońskiego Dnia Dziecka? (Odp. karp, koinobori)
3) Jak nazywa się zabawka, którą walczy Gan – bohater popularnego serialu anime z lat 70., który był też emitowany na polskim kanale telewizyjnym „Polonia1”? (Odp. kendama)

Zwyciężczynią pierwszej tury została Anna Małgorzata Krawczeniuk.


[AKTUALIZACJA 01-12-2019]

Drugie zadanie konkursowe polegało na jak najszybszym zidentyfikowaniu tradycyjnej zabawki znajdującej się na obrazku zamienionym w puzzle i zamieszczonym na honbonowym profilu na Facebooku:

Obrazek – rozsypanka
Oryginalny obrazek

 

Prawidłowa odpowiedź to inu hariko – pies wykonany z papier mâché, a dokładnie odmiana zaru kaburi inu, czyli pies z koszykiem na głowie, który uznawany jest za amulet zapobiegający katarowi.

Zwyciężczynią drugiej tury została Julianna Świć.


[AKTUALIZACJA 08-12-2019]

W dzisiejszych czasach sklepowe półki zalewają najróżniejsze, mieniące się wszystkimi kolorami tęczy zabawki dla dzieci. Klocki, lalki, pluszaki, roboty, samochodziki – plastik, metal, silikon. Jednak w dawnych czasach zabawki były niejednokrotnie robione przez rodziców lub same dzieci, z tych materiałów, które akurat znajdowały się pod ręką. Listki i patyki, słoma, owoce. Kto z was nie robił w dzieciństwie ludzików z zapałek i kasztanów? A kto pamięta zawody w składaniu samolocików z papieru i sprawdzanie, który dalej poleci? A zabawę w „piekło-niebo”? 

W trzecim zadaniu konkursowym chcemy abyście własnoręcznie przygotowali zabawkę z papieru! Dlaczego akurat papier? Ponieważ jest tani, każdy z nas ma go w domu, a w razie czego jest powszechnie dostępny. Motyw japoński będzie zdecydowanym plusem, ale przy wyborze zwycięzcy będziemy kierować się przede wszystkim kreatywnym podejściem do zadania.
Nie ograniczamy liczby zgłoszeń na użytkownika. Jeśli macie głowę pełną pomysłów możecie zaprezentować więcej niż jedną zabawkę. Zdjęcia swoich dzieł zamieszczajcie pod postem konkursowym na naszym profilu na Facebooku. Macie czas do 23:59 13 grudnia.
Wyniki podamy 14 grudnia o godz. 12:00.

Zwyciężczynią trzeciej tury została Małgorzata Janiak.


Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Administrator portalu honbon.pl.
2. Wysyłając zgłoszenie uczestnik potwierdza, iż zapoznał się z Regulaminem i akceptuje jego warunki.
3. W konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna, z wyłączeniem Organizatora konkursu, członków jego najbliższej rodziny oraz osób bezpośrednio związanych z organizacją i przygotowaniem konkursu.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest udzielenie pisemnej odpowiedzi w wyznaczonym terminie oraz formie wskazanymi w opisie konkursu. Zgłoszenia nie spełniające w/w warunków nie będą brane pod uwagę.
5. Zwycięzcy oraz nagrodzone odpowiedzi zostaną opublikowane w na stronie honbon.pl oraz na profilu na Facebooku w ciągu trzech dni od zakończenia danej tury konkursowej.
6. Warunkiem otrzymania nagrody jest przesłanie Organizatorowi danych do przesyłki w ciągu siedmiu dni od momentu ogłoszenia wyników. Niedotrzymanie terminu jest równoznaczne z rezygnacją z nagrody.
7. W przypadku rezygnacji z nagrody przez pierwotnego zwycięzcę Organizator wskaże innego laureata.
8. Nagroda nie podlega wymianie na inne nagrody rzeczowe ani ich równowartość pieniężną.
9. Nagroda będzie wysyłana wyłącznie na terytorium Polski.
10. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych przez Organizatora w celach konkursowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).