Konkurs „Życzenia dla pisarza” – wygraj książkę Osamu Dazaia

Ten rok jest szczególnie szczodry dla przekładów dzieł Osamu Dazaia na język polski. Oprócz odświeżonego wydania Zmierzchu doczekaliśmy się dwóch nowych tytułów wydanych nakładem Wydawnictwa Akademickiego Dialog – Uczennica oraz Otogizōshi. Księga japońskich opowieści. W związku z faktem, że w tym roku 19 czerwca Osamu Dazai świętowałby 110 urodziny postanowiliśmy zorganizować specjalny konkurs.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu życzeń urodzinowych dla Osamu Dazaia.

Nie ograniczamy formy zgłoszenia – wierszyk, grafika, zdjęcie – każdy ma szansę wykorzystać w pełni swoje umiejętności. Pamiętajcie jednak, że praca musi mieć charakter autorski i nie może nosić znamion plagiatu. Nagrodzone prace zamieścimy na naszej stronie. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres kontakt@honbon.pl do godz. 23:59 28 czerwca 2019 r. (piątek).

Spośród nadesłanych zgłoszeń nasza komisja konkursowa wybierze dwóch laureatów – główny zwycięzca będzie miał pierwszeństwo w wyborze nagrody, tj. egzemplarza książki Uczennica lub Otogizōshi. Księga japońskich opowieści.

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Akademickie Dialog.

[AKTUALIZACJA 30-06-2019]

Po uwzględnieniu wszystkich nadesłanych zgłoszeń postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby: Anna Małgorzata Krawczeniuk (główny zwycięzca z pierwszeństwem wyboru nagrody), Karolina Ciernicka.

Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na dane do przesyłki pod adresem kontakt@honbon.pl. Wszystkich natomiast zachęcamy do przeczytania nagrodzonych zgłoszeń.


Anna Małgorzata Krawczeniuk – Życzenia dla Pisarza

Na rybiej łusce spisałam życzenia,
bynajmniej nie bajki – wszystkie do spełnienia.

Niektóre nawet już się nam spełniły:
przystojny, mądry, pełen męskiej siły.

Niejedna dama wzdycha wytęskniona
“Chciałabym za męża takiego Villona.”

I ja się chyba zatracam z miłości,
zapominam o życzeniach, swojej powinności.

Przynoszę kwiaty, wcale nie dla błazna,
urodziny to przecież wspaniała okazja.

I by kolejne lata, musi nie ostatnie,
spędzić twórczo, czyli bardzo zacnie.

Nie można ponuro, trzeba się uśmiechać.
Z kochanką proszę nigdzie nie uciekać.

Bo znowu padną podłe oskarżenia.
A przecież jeszcze tyle do zrobienia.

Wiek i dekada to para dobrana,
spokojnie można pracować do rana.

Zmierzch już się zbliża, kończę te życzenia.
Napiszę “Guddo-bai”, czyli do widzenia.


[AKTUALIZACJA 08-07-2019]

Ponieważ jeden ze zwycięzców nie zgłosił się w terminie po nagrodę, rozegrana zostanie dogrywka w trybie „kto pierwszy ten lepszy”. W dniu 09-07-2019 r. o godz. 19:00 na facebookowym profilu Honbon pojawi się zestaw konkursowych pytań. Osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnych odpowiedzi zostanie nagrodzona egzemplarzem książki Uczennica Osamu Dazaia.

Zwycięzca będzie miał tydzień na przekazanie nam danych do przesyłki, tj. do godz. 19:00 16 lipca 2019 r..


[AKTUALIZACJA 09-07-2019]

Zestaw konkursowych pytań:
1. Otogizōshi czy Uczennica – który utwór powstał wcześniej? (odp. Otogizōshi)
2. Osamu Dazai to pseudonim literacki – podaj tytuł utworu (jap. lub ang. lub pol.), który jako pierwszy napisał pod pseudonimem. (odp. Ressha/ Pociąg)
3. Osamu Dazai to również bohater serialu animowanego posiadający zdolność o nazwie „zatracenie” (ningen shikaku). Podaj tytuł tego serialu. (odp. Bungo Stray Dogs)

Zwycięzcą została Helena Jaworowska.


Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Administrator portalu honbon.pl.
2. Wysyłając zgłoszenie uczestnik potwierdza, iż zapoznał się z Regulaminem i akceptuje jego warunki.
3. W konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna, z wyłączeniem Organizatora konkursu, członków jego najbliższej rodziny oraz osób bezpośrednio związanych z organizacją i przygotowaniem konkursu.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest udzielenie pisemnej odpowiedzi w wyznaczonym terminie oraz formie wskazanymi w opisie konkursu. Zgłoszenia nie spełniające w/w warunków nie będą brane pod uwagę.
5. Zwycięzcy oraz nagrodzone odpowiedzi zostaną opublikowane w dniu 30 czerwca 2019 r. o godz. 19:00 na stronie honbon.pl oraz na Facebooku.
6. Warunkiem otrzymania nagrody jest przesłanie Organizatorowi danych do przesyłki w ciągu siedmiu dni od momentu ogłoszenia wyników, tj. do godziny 19:00 7 lipca 2019 r.. Niedotrzymanie terminu jest równoznaczne z rezygnacją z nagrody.
7. W przypadku rezygnacji z nagrody przez pierwotnego zwycięzcę Organizator wskaże innego laureata.
8. Nagroda nie podlega wymianie na inne nagrody rzeczowe ani ich równowartość pieniężną.
9. Nagroda będzie wysyłana wyłącznie na terytorium Polski.
10. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych przez Organizatora w celach konkursowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).