Na marginesie – wygraj książkę „Stacja Tokio Ueno” Yu Miri

Dworzec kolejowy to takie miejsce, w którym splatają się najróżniejsze historie ludzkie. Ktoś czeka z wytęsknieniem na ukochaną osobę, ktoś inny ze smutkiem w oczach opuszcza rodzinne miasto w poszukiwaniu lepszego życia… Nieustannie w drodze, skupieni na własnych celach często zdajemy się nie zauważać ludzi wokół nas, tak jak tłumy przemierzające stację Tokio Ueno, które ignorują bezdomnego bohatera powieści Yu Miri i jemu podobnych. Bohatera, dla którego śmierć jest tylko kolejnym etapem podróży.

Jeśli chcecie wygrać jeden z dwóch egzemplarzy książki „Stacja Tokio Ueno” wystarczy, że:

Zaproponujecie nam do przeczytania książkę opartą o koncept refleksyjnej drogi/ podróży bohatera i kolei. Swój wybór uzasadnijcie w kilku zdaniach.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy dwie najciekawsze propozycje, które nagrodzimy książkami. Na wasze zgłoszenia, w formie komentarza zamieszczonego pod wpisem konkursowym na honbonowym profilu na Facebooku, czekamy do godz. 23:59 18 września 2020 (piątek).

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego


[AKTUALIZACJA 20-09-2020 – WYNIKI KONKURSU]

Po przeanalizowaniu nadesłanych zgłoszeń postanowiliśmy nagrodzić Martę Mistrz za propozycję „Jechałem Żelaznym Kogutem. Pociągiem przez Chiny” Paula Theroux oraz Aleksandrę Woźniak za propozycję „Moskwa Pietruszki” Venedikta Erofeeva.

Gratulujemy zwyciężczyniom. 🙂


Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Administrator portalu honbon.pl.
2. Wysyłając zgłoszenie uczestnik potwierdza, iż zapoznał się z Regulaminem i akceptuje jego warunki.
3. W konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna, z wyłączeniem Organizatora konkursu, członków jego najbliższej rodziny oraz osób bezpośrednio związanych z organizacją i przygotowaniem konkursu.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest udzielenie pisemnej odpowiedzi w wyznaczonym terminie oraz formie wskazanymi w opisie konkursu. Zgłoszenia nie spełniające w/w warunków nie będą brane pod uwagę.
5. Zwycięzcy oraz nagrodzone odpowiedzi zostaną opublikowane w dniu 20 września 2020 r. o godz. 19:00 na stronie honbon.pl oraz na Facebooku.
6. Warunkiem otrzymania nagrody jest przesłanie Organizatorowi danych do przesyłki w ciągu siedmiu dni od momentu ogłoszenia wyników, tj. do godziny 19:00 27 września 2020 r.. Niedotrzymanie terminu jest równoznaczne z rezygnacją z nagrody.
7. W przypadku rezygnacji z nagrody przez pierwotnego zwycięzcę Organizator wskaże innego laureata.
8. Nagroda nie podlega wymianie na inne nagrody rzeczowe ani ich równowartość pieniężną.
9. Nagroda będzie wysyłana wyłącznie na terytorium Polski.
10. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych przez Organizatora w celach konkursowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

FacebookTwitterTumblrWordPress