Ocalić od zapomnienia – wygraj książkę „Yasuke. Afrykański samuraj w feudalnej Japonii”!!!

Historia o Yasuke jest tak niezwykła, że aż trudno uwierzyć, że wydarzyła się naprawdę. Nie tylko uniknął roli niewolnika czy też osobliwej maskotki na dworze Nobunagi, ale wręcz zaskarbił sobie względy daimyō na tyle, by ten uczynił go swym zaufanym wojownikiem. Mimo to, o losach Yasuke nie wiadomo zbyt wiele. Ile jeszcze było takich fascynujących postaci, które z upływem czasu popadły w niepamięć?

Jeśli chcecie wygrać jeden z dwóch egzemplarzy książki „Yasuke. Afrykański samuraj w feudalnej Japonii” pomóżcie nam odnaleźć na kartach japońskiej historii innych, równie intrygujących ludzi:

W kilku zdaniach zaprezentujecie sylwetkę mało znanego obcokrajowca,
który w ten czy inny sposób związał swoje losy z Japonią i pozostawił po sobie ślad.

Nie narzucamy przy tym dziedziny, którą zajmowała się dana osoba (artysta, ekonomista, duchowny itp.) ani przedziału czasowego. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy dwie najciekawsze propozycje, które nagrodzimy książkami. Na wasze zgłoszenia, w formie komentarza zamieszczonego pod wpisem konkursowym na honbonowym profilu na Facebooku, czekamy do godz. 23:59 17 lipca 2021 (sobota).

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Kirin.


[AKTUALIZACJA 18-07-2021]

Po przeanalizowaniu nadesłanych zgłoszeń nagrody przyznano: Małgorzacie Janiak oraz Agnieszce Makowskiej.


Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Administrator portalu honbon.pl.
2. Wysyłając zgłoszenie uczestnik potwierdza, iż zapoznał się z Regulaminem i akceptuje jego warunki.
3. W konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna, z wyłączeniem Organizatora konkursu, członków jego najbliższej rodziny oraz osób bezpośrednio związanych z organizacją i przygotowaniem konkursu.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest udzielenie pisemnej odpowiedzi w wyznaczonym terminie oraz formie wskazanymi w opisie konkursu. Zgłoszenia nie spełniające w/w warunków nie będą brane pod uwagę.
5. Zwycięzcy oraz nagrodzone odpowiedzi zostaną opublikowane w dniu 18 lipca 2021 r. o godz. 19:00 na stronie honbon.pl oraz na Facebooku.
6. Warunkiem otrzymania nagrody jest przesłanie Organizatorowi danych do przesyłki w ciągu siedmiu dni od momentu ogłoszenia wyników, tj. do godziny 19:00 25 lipca 2021 r.. Niedotrzymanie terminu jest równoznaczne z rezygnacją z nagrody.
7. W przypadku rezygnacji z nagrody przez pierwotnego zwycięzcę Organizator wskaże innego laureata.
8. Nagroda nie podlega wymianie na inne nagrody rzeczowe ani ich równowartość pieniężną.
9. Nagroda będzie wysyłana wyłącznie na terytorium Polski.
10. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych przez Organizatora w celach konkursowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).