W cieniu atomu – konkurs z „Riku i królestwo bieli”

Ich nowy dom był wciąż jeszcze zawalony pudłami, w których przewieźli cały swój dobytek. Na zewnątrz panowała cisza jak makiem zasiał i nie szło nijak odgadnąć, czy jest dzień, czy noc. Jedynym dźwiękiem, jaki rozbrzmiewał w pokoju, był klekot klawiatury, w którą stukał ojciec Riku. To zniechęciło chłopca do włączania telewizora; zresztą i tak nic w nim innego nie pokazywano, jak tylko te nadawane non stop wiadomości o awarii elektrowni.

„Świetny moment na zmianę szkoły, nie ma co! Jak tak dalej pójdzie, nie będę miał żadnych przyjaciół. Tato, ty głuptasie! Dlaczego musiałeś zmienić pracę? Gdybyśmy byli w Utsunomiyi, jeździlibyśmy teraz z Yūtą na rowerach ile sił w nogach!” Riku westchnął ciężko. Pożegnalne podarunki, które otrzymał od swoich przyjaciół: kendamę od Yūty i kartki od pozostałych kolegów z klasy, schował wcześniej najgłębiej jak się dało w największej szufladzie swojego biurka, tak jakby pragnął ukryć je przed kimś. Patrzenie na nie sprawiało, że czuł się zagubiony i samotny. „Wcale nie chciałem zmieniać szkoły. Chciałem tylko zostać na zawsze w Utsunomiyi. Na zawsze. Ale przecież nie mogłem tego powiedzieć tacie”. Jedyną rzeczą, którą Riku zostawił sobie pod ręką, był list od Natsumi, zatknięty pomiędzy strony zeszytu.

 

Aby stanąć do walki o książkę „Riku i królestwo bieli” chcemy abyście:

wcielili się w w jednego z przyjaciół głównego bohatera opowieści i napisali dla niego pożegnalną kartkę

 

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy trzy najciekawsze propozycje, które nagrodzimy książkami. Na wasze zgłoszenia, w formie komentarza zamieszczonego pod wpisem konkursowym na honbonowym profilu na Facebooku, czekamy do godz. 23:59 12 listopada 2021 (piątek).

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Kirin


[AKTUALIZACJA 14-11-2021]

W konkursie wpłynęły 3 zgłoszenia. Nagrodzone osoby to:

Halina Jędrzejczyk
Drogi Riku,
Liczę na to, że Twój nowy dom z czasem będzie równie ciepły, co dom w Utsunomiyi, bo wszystko to kwestia czasu i przyzwyczajenia. A może okaże się, że szybko do nas wrócisz i znowu będziemy się bawić na podwórku i chodzić razem do szkoły. Będę czekać na telefon od Ciebie i wieści, jak się zadomowiłeś. Wypatruj niespodzianki od całej naszej klasy – wysłaliśmy do Ciebie gołębia z niespodzianką! Ściskam Cię mocno,
Takashi

Aleksandra Woźniak
Drogi Riku,
Wiem, że na pewno jest Ci ciężko, Nam również nie jest łatwo, przecież wszyscy będziemy za Tobą tęsknić! Wierzę jednak, że w wakacje przyjedziesz tu znowu i wszystko będzie jak dawniej. Tymaczem pomyśl – czeka Cię życie jak w grze komputerowej! Będziesz prawie że superbohaterem, jak ci wszyscy w filmach i komiksach, samotni wojownicy przemierzający zniszczoną planetę! Wszyscy będą Ci zazdrościć! Czekamy na Ciebie.
Trzymaj się,
Yūta

Anita Pogorzelska
Riku-kun!
Pamiętasz, jak mieliśmy wybrać się na wycieczkę rok temu, ale odwołali ją z powodu śnieżycy, więc spotkaliśmy się u mnie i stworzyliśmy własną grę planszową? Albo zjedliśmy ryż, żelki i marynowaną rzepę? Powstała nasza nowa ulubiona potrawa! Zmiany nie zawsze są złe, Riku, nie musimy się ich bać. Będziemy się jeszcze spotykać, a jak dorośniemy to przeprowadzimy się do jednego miasta i odwiedzimy wszystkie miejsca, które planowaliśmy.
Gdy będzie Ci smutno, przypomnij sobie minę Takashiego, jak spróbował naszej potrawy!
Będziemy o Tobie pamiętać,
Yume o(TヘTo)


Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Administrator portalu honbon.pl.
2. Wysyłając zgłoszenie uczestnik potwierdza, iż zapoznał się z Regulaminem i akceptuje jego warunki.
3. W konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna, z wyłączeniem Organizatora konkursu, członków jego najbliższej rodziny oraz osób bezpośrednio związanych z organizacją i przygotowaniem konkursu.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest udzielenie pisemnej odpowiedzi w wyznaczonym terminie oraz formie wskazanymi w opisie konkursu. Zgłoszenia nie spełniające w/w warunków nie będą brane pod uwagę.
5. Zwycięzcy oraz nagrodzone odpowiedzi zostaną opublikowane w dniu 14 listopadaa 2021 r. o godz. 19:00 na stronie honbon.pl oraz na Facebooku.
6. Warunkiem otrzymania nagrody jest przesłanie Organizatorowi danych do przesyłki w ciągu siedmiu dni od momentu ogłoszenia wyników, tj. do godziny 19:00 21 listopada 2021 r.. Niedotrzymanie terminu jest równoznaczne z rezygnacją z nagrody.
7. W przypadku rezygnacji z nagrody przez pierwotnego zwycięzcę Organizator wskaże innego laureata.
8. Nagroda nie podlega wymianie na inne nagrody rzeczowe ani ich równowartość pieniężną.
9. Nagroda będzie wysyłana wyłącznie na terytorium Polski.
10. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych przez Organizatora w celach konkursowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).