Podróże z duchami – konkurs z książką „Nawiedzona Japonia. Przewodnik”

„Catrien Ross ukazuje współczesną Japonię od strony, którą cywilizowany, racjonalny świat zbywa machnięciem ręki. Zabiera Czytelnika w niezwykłą podróż po fizycznych miejscach na archipelagu, gdzie to, co materialne, styka się z tym, co duchowe. Wraz z autorką odwiedzimy wejście do piekieł i rzucimy okiem na rzekę umarłych. Zajrzymy do kawiarenki, gdzie właściciel dla rozrywki daje pokazy swoich zdolności telekinetycznych. Odwiedzimy domniemany grób Jezusa, który według miejscowego podania uszedł śmierci w Jerozolimie, a zaraz potem przyjrzymy się najliczniej nawiedzanym przez duchy drapaczom chmur w Tokio. Poznamy sylwetki założycieli współczesnych sekt i realny pierwowzór Sadako z Ringu. W zjawiska i legendy przytaczane przez Ross można wierzyć lub nie, ale stanowią one niezaprzeczalnie element japońskiego folkloru i codzienności, prezentując jednocześnie niezwykle ciekawy wycinek życia duchowego Japończyków”

Tym razem porzucamy osadzony w tradycyjnych wierzeniach japoński folklor i kierujemy w stronę współczesnych zjawisk paranormalnych oraz miejskich legend. Jeśli chcecie zawalczyć o jeden z dwóch egzemplarzy książki Nawiedzona Japonia. Przewodnik wystarczy, że w kilku zdaniach odpowiecie na pytanie:

Które nawiedzone miejsce (na świecie) chcielibyście odwiedzić i dlaczego?

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy dwie najciekawsze propozycje. Na wasze zgłoszenia, w formie komentarza zamieszczonego pod wpisem konkursowym na honbonowym profilu na Facebooku, czekamy do godz. 23:59 12 listopada 2021 (piątek).

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Kirin


[AKTUALIZACJA 14-11-2021]

W konkursie wpłynęły 4 zgłoszenia, spośród których nagrodzono następujące osoby:

Małgorzata Janiak
Ciekawym nawiedzonym miejscem, które chciałabym odwiedzić jest Zamek w Kórniku, w województwie wielkopolskim. Może pomyślicie, że to mało oryginalny pomysł, ale nie często słyszy się o duchu białej damy, która co noc spotyka się na zamkowym tarasie z rycerzem w czarnej zbroi i spaceruje z nim, aż do świtu, a rankiem wraca w ramy swojego portretu. Białą Damą w tym przypadku jest Teofila z Działyńskich z kórnickiego zamku. Ogólnie to cały zamek jest niesamowity, urokliwie położony nad jeziorem, wyglądem przypomina budowle mauretańskie, co też pobudza wyobraźnię. No i z zamkiem związane są liczne legendy, nie tylko o białej damie, ale również o ukrytym skarbie i inne. Uważam że jest to miejsce warte odwiedzenia.

Piotr Ambrozik
Zamek Edynburski był świadkiem wielu tortur i krwawych bitew, co może tłumaczyć nawiedzenia.
Goście i pracownicy mówili o dziwnych zjawiskach, najczęściej o dotykaniu i ciągnięciu, jak również o duchach. Widziano starca w fartuchu, bezgłowego małego bębniarza i flecistę. Myślę też że sama atmosfera miasta i często deszczowa pogoda tylko potęgują takie doznania.


Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Administrator portalu honbon.pl.
2. Wysyłając zgłoszenie uczestnik potwierdza, iż zapoznał się z Regulaminem i akceptuje jego warunki.
3. W konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna, z wyłączeniem Organizatora konkursu, członków jego najbliższej rodziny oraz osób bezpośrednio związanych z organizacją i przygotowaniem konkursu.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest udzielenie pisemnej odpowiedzi w wyznaczonym terminie oraz formie wskazanymi w opisie konkursu. Zgłoszenia nie spełniające w/w warunków nie będą brane pod uwagę.
5. Zwycięzcy oraz nagrodzone odpowiedzi zostaną opublikowane w dniu 14 listopadaa 2021 r. o godz. 19:00 na stronie honbon.pl oraz na Facebooku.
6. Warunkiem otrzymania nagrody jest przesłanie Organizatorowi danych do przesyłki w ciągu siedmiu dni od momentu ogłoszenia wyników, tj. do godziny 19:00 21 listopada 2021 r.. Niedotrzymanie terminu jest równoznaczne z rezygnacją z nagrody.
7. W przypadku rezygnacji z nagrody przez pierwotnego zwycięzcę Organizator wskaże innego laureata.
8. Nagroda nie podlega wymianie na inne nagrody rzeczowe ani ich równowartość pieniężną.
9. Nagroda będzie wysyłana wyłącznie na terytorium Polski.
10. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych przez Organizatora w celach konkursowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).