Konkurs z drzeworytem – wygraj książkę „W cieniu Wielkiej fali”

„Barwne japońskie grafiki są do dziś uważane za najbardziej reprezentatywny element sztuki tego kraju, a o ich niesłabnącej popularności świadczą liczne wystawy na całym świecie oraz rosnąca liczba publikacji – w tym monografii artystów, nurtów, okresów, opisów kolekcji. Temat jednak nadal daleki jest od wyczerpania. (…) Medium to oferuje bowiem znacznie więcej, niż tylko słynną Wielką falę Hokusaia czy Widoki góry Fuji Hiroshige, albo portrety pięknych kurtyzan i aktorów.” (ze Wstępu)

Atsuki Segawa, 翻弄 (https://gifmagazine.net/post_images/531933)

 

Drzeworyt japoński zachwyca swym artyzmem – z jednej strony prostotą wyrazu, innym zaś razem bogactwem kolorów oraz wzorów. Jest to nie tylko świadectwo kunsztu malarskiego okresu Edo, ale też nieskończone źródło inspiracji dla współczesnych artystów japońskich i światowych, który korzystając z bogatego dorobku swych poprzedników na nowo przybliżają odbiorcom uroki ukiyo-e. Jeżeli chcecie zawalczyć o jeden z trzech egzemplarzy książki W cieniu Wielkiej fali. Eseje o japońskim druku i drzeworycie Olgi Yoshidy-Mądrowskiej wystarczy, że wykonacie następujące zadanie:

Zaprezentujcie nam współczesny, nowatorski przykład wykorzystania japońskiego drzeworytu i pokrótce uzasadnijcie swój wybór.

Niech za inspirację posłuży wam dzieło Atsukiego Segawy zamieszczone powyżej. 🙂 A na wasze odpowiedzi zamieszczone w formie komentarza pod wpisem konkursowym na honbonowym profilu na Facebooku czekamy do godz. 23:59 24 kwietnia 2019 r. (środa).

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Kirin

[AKTUALIZACJA 26-04-2019]

Po uwzględnieniu wszystkich nadesłanych zgłoszeń postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby: Krystian Karolak, Maria Kowalczyk, Bartosz Lenart.

Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na dane do przesyłki pod adresem kontakt@honbon.pl.


Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Administrator portalu honbon.pl.
2. Wysyłając zgłoszenie uczestnik potwierdza, iż zapoznał się z Regulaminem i akceptuje jego warunki.
3. W konkursie może wziąć udział każda osoba fizyczna, z wyłączeniem Organizatora konkursu, członków jego najbliższej rodziny oraz osób bezpośrednio związanych z organizacją i przygotowaniem konkursu.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest udzielenie pisemnej odpowiedzi w wyznaczonym terminie oraz formie wskazanymi w opisie konkursu. Zgłoszenia nie spełniające w/w warunków nie będą brane pod uwagę.
5. Zwycięzcy oraz nagrodzone odpowiedzi zostaną opublikowane w dniu 26 kwietnia 2019 r. o godz. 19:00 na stronie honbon.pl oraz na Facebooku.
6. Warunkiem otrzymania nagrody jest przesłanie Organizatorowi danych do przesyłki w ciągu siedmiu dni od momentu ogłoszenia wyników, tj. do godziny 19:00 3 maja 2019 r.. Niedotrzymanie terminu jest równoznaczne z rezygnacją z nagrody.
7. W przypadku rezygnacji z nagrody przez pierwotnego zwycięzcę Organizator wskaże innego laureata.
8. Nagroda nie podlega wymianie na inne nagrody rzeczowe ani ich równowartość pieniężną.
9. Nagroda będzie wysyłana wyłącznie na terytorium Polski.
10. Przesłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych przez Organizatora w celach konkursowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).